Urządzanie garderoby: jak wygospodarować miejsce?

Garderoby to marzenie wielu kobiet! Niestety w polskich mieszkaniach trudno znaleźć na nią miejsce. Obecne trendy jednak pokazują, że nawet w niewielkim lokum można urządzić garderobę marzeń. Wystarczy tylko odrobina kreatywności, a bez problemu można wyczarować idealny kącik do przechowywania rzeczy. W końcu garderoba to nie tylko fanaberia miłośniczek mody, ale bardzo praktyczny schowek dla całej rodziny. Jak więc wygospodarować na nią miejsce w mieszkaniu?

Nieszablonowy pomysł

W momencie, gdy wyobrażamy sobie idealną garderobę, to przed oczami mamy duże pomieszczenie wypełnione ubraniami i butami. Nie brakuje w niej też dużego lustra, a nawet wygodnego fotelika. Jednak nie zawsze mamy możliwość przeznaczenia na nią oddzielnego pomieszczenia. Nie oznacza to, że musimy zrezygnować z wymarzonej garderoby. Bez problemu możemy stworzyć podobny kącik we własnej sypialni, tylko będzie on o wiele mniejszy. Jak jednak stworzyć taką garderobę? Przy ścianie należy umieścić drążki do wieszaków, szafki, kosze, pudełka i inne pojemniki, które będą Ci potrzebne na przechowywanie rzeczy. Ile ich będzie i jakiej wielkości, to zależy od Twoich potrzeb oraz wyobraźni. W tym kąciku powinno się znaleźć też lustro, aby móc się w nim szybko przeglądać. Całość należy oddzielić od reszty sypialni kotarą zamontowaną na szynie przy suficie. Stworzy ona atmosferę intymności i świetnie ukryje Twoje rzeczy. Taka garderoba świetnie sprawdzi się również bez kotary, ale w tej będziesz musiała się bardziej troszczyć o porządek.

Garderoba, realizacja Kraków

Tradycyjna garderoba

Niektórzy są zwolennikami tradycji i wolą prawdziwą garderobę wykonaną przez fachowca. W tym przypadku należy się zastanowić, w którym miejscu należy ją umieścić. Jeżeli decydujesz się na indywidualny projekt garderoby, to masz duże możliwości. W takiej sytuacji bez problemu znajdziesz miejsce w domu, w którym powinna się ona znaleźć. Może to być część sypialni, przedpokoju lub poddasze. Jeżeli masz szczęście i mieszkasz w dużym domu lub mieszkaniu, to na garderobę możesz poświęcić osobne pomieszczenie. Jednak warto rozpocząć jej planowanie już na etapie tworzenia projektu. Doskonałym pomysłem jest zadbanie o to, aby dostawało się do niej światło naturalne. Dzięki temu lepiej ocenisz, w których ubraniach dobrze się prezentujesz. Pamiętaj też, że minimalna wielkość funkcjonalnej garderoby to 1,5x1,5 m. Jeśli będzie jeszcze większa, tym lepiej dla Ciebie, ponieważ stanie się bardziej funkcjonalna.

Ręczniki w garderobie

Jak widać, wydzielenie miejsca na garderobę nie jest trudne. Trzeba tylko odpowiednio określić możliwości swojego mieszkania i dopasować do niego odpowiedni projekt z wizualizacją. Wówczas bez problemu wymyślisz, jak stworzyć garderobę marzeń.

Może zainteresują Cię też inne wpisy z bloga?