Jak wybrać szafy wnękowe do sypialni?

Urządzanie sypialni to bardzo ważne zadanie. W końcu w tym pomieszczeniu spędzimy mnóstwo czasu. Będzie nam służyć głównie do wypoczynku. Jednak w sypialni ważne jest nie tylko łóżko, ale też szafa. W głównej mierze od niej zależy, czy w naszym mieszkaniu zapanuje porządek. Warto pamiętać, że powinno się w niej znaleźć miejsce nie tylko na ubrania, ale też pościel i inne rzeczy codziennego użytku. Na co powinniśmy więc zwracać uwagę przy wyborze szaf wnękowych do sypialni?

Przestrzeń, którą dysponujemy w sypialni

W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę przestrzeń, którą dysponujemy w sypialni. Inny model wybierzemy do małego i ciasnego pomieszczenia, a inny do dużego oraz przestronnego. W pierwszym przypadku zadanie jest zdecydowanie trudniejsze. W dużych przestrzeni możemy popuścić wodzę fantazji i wybrać mebel, który nam się podoba. Natomiast w małych pomieszczeniach ograniczają nas ich wymiary. Dlatego najlepiej sprawdzą się w nich szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi. Doskonale zastąpią one jedną ze ścian, a to sprawi, że świetnie się wkomponują w otoczenie. Jeżeli chcemy dodatkowo powiększyć przestrzeń, świetnie sprawdzi się model z lustrzanymi drzwiami. Natomiast projekt mebla powinien być dostosowany do wymiarów pomieszczenia. W dodatku musimy pamiętać, że w sypialni znajdą się nie tylko szafy wnękowe, ale też inne meble na zamówienie Kraków. Dlatego powinniśmy zadbać o zostawienie dla nich odpowiedniej przestrzeni.

Zdjęcie szafy w sypialni

Pojemność szaf wnękowych

Kolejnym istotnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę przy projekcie szaf wnękowych, jest ich pojemność. Dlatego powinniśmy się dokładnie zastanowić, ile miejsca potrzebujemy. W tym celu warto przejrzeć nasze rzeczy i pomyśleć, w jaki sposób najłatwiej je będzie ułożyć. Ważna jest nie tylko pojemność szaf wnękowych, ale też liczba potrzebnych półek oraz miejsca na wiszące rzeczy. Na wielkość mebla ma też wpływ, czy dysponujemy też innymi w salonie lub przedpokoju. Jeżeli w pozostałych pomieszczeniach mamy szafy, w których możemy ułożyć pościel, koce, ręczniki, narzuty oraz niektóre ubrania, to w sypialni wystarczy nam taka o mniejszej pojemności.

Zdjęcie: Sypialnia

Wygląd szafy wnękowej

Wygląd szafy wnękowej jest równie ważny. To od niego zależy, czy mebel będzie pasował do wystroju naszej sypialni. Dlatego w czasie przygotowywania projektu, warto się zastanowić, jakie materiały powinny zostać użyte. Istotny jest również kolor szaf wnękowych, a także różne elementy ozdobne. Musimy jednak pamiętać, że wszystkie meble w sypialni powinny tworzyć spójną całość. Szafy wnękowe powinny być więc dopasowane do reszty wyposażenia. Dzięki temu nasza sypialnia będzie nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna i interesująca.

Może zainteresują Cię też inne wpisy z bloga?