Zabudowa wnęk – aranżacyjne wyzwanie

Urządzanie wnętrz nie jest łatwym zadaniem. Szczególne trudności pojawiają się, gdy w mieszkaniu znajduje się sporo wnęk. Wówczas trzeba poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiednich mebli. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie indywidualnego projektu. Dzięki temu można świetnie zagospodarować wszystkie wnęki w mieszkaniu. Wystarczy tylko odrobina kreatywności i dobrze przygotowany projekt, a można je wykorzystać w niezwykle ciekawy sposób. Co jednak warto wiedzieć na temat zabudowy wnęk?

Szafy przesuwne najlepszy sposób na zabudowę wnęk

Najprostszym sposobem na wypełnienie wnęk jest zabudowanie ich szafami przesuwnymi. Takie meble doskonale można dopasować do każdej wnęki, a przy okazji zyskamy świetne miejsce na przechowywanie rzeczy. Meble tego typu sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Oczywiście najlepiej się prezentują w sypialni czy przedpokoju, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je też w kuchni, salonie lub łazience. Wystarczy tylko projekt mebli dopasować do wnęk występujących w naszym domu. Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie tego typu szaf jest wydzielenie garderoby. Jednak w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej ciekawych pomysłów. W tej chwili niezwykle popularne stały się szafy do zabudowy z łóżkiem, które idealnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. W ciągu dnia posłanie można schować i zyskuje się wiele miejsca na różne aktywności.

Wnęka w salonie w Krakowie

Zapanuj nad skosami

Najtrudniejsze w aranżacji są wnęki ze skosami. Najczęściej pojawiają się one na poddaszu, ale też nie brakuje ich w innych pomieszczeniach. Ich zabudowa może być prawdziwym wyzwaniem i sprawiać wiele trudności. Jednak w takie pomieszczenia można urządzić w naprawdę ciekawy sposób. Na początku warto się zastanowić, w jaki sposób chcesz wykorzystać wnęki. Pomieszczenie ze skosami można, np. przeznaczyć na domowe biuro, które będzie się wyróżniało bardzo ciekawym projektem. Wówczas wnęki zostaną zabudowane przez biurko, szafy i półki. Można kupić różne meble i je dopasować. Jednak znacznie łatwiej będzie zamówić indywidualny projekt. Wtedy zyskamy pewność, że wszystkie drzwi szafek będą dopasowane do skosów występujących w pomieszczeniu. Jeżeli kupimy gotowe meble, to zagospodarowanie wszystkich wnęk może być znacznie trudniejsze. Skosy tak naprawdę nie ograniczają funkcjonalności pomieszczenia. Trzeba tylko dobrze zaplanować jego aranżację i trafić na odpowiedniego producenta mebli.

Zabudowa wnęk w sypialni

Wydawać by się mogło, że wnęki stanowią wielką przeszkodę w odpowiednim zagospodarowaniu pomieszczeń. Jednak nic bardziej mylnego! Odpowiednio wykorzystane sprawią, że Twoje mieszkanie będzie niepowtarzalne. Dlatego dobrze przemyśl projekt, a zabudowa wnęk stanie się świetną zabawą.

Może zainteresują Cię też inne wpisy z bloga?