Meble na zamówienie - jak wybrać odpowiednie fronty?

Meble na zamówienie cieszą się coraz większą popularnością. Wiele osób docenia ich zalety, a szczególnie możliwość łatwego dopasowania do swoich wnętrz. Jednak zanim podejmiemy decyzję o zamówieniu mebli, to należy przemyśleć kilka kwestii. Jedną z nich jest wybór odpowiednich frontów, których pojawia się coraz więcej na rynku. Które z nich są najpopularniejsze?

Drewno – najbardziej szlachetny materiał

Największą popularnością cieszą się fronty drewniane, które mają wiele zalet. Przede wszystkim są niezwykle trwałe, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w czasie codziennego użytkowania. W dodatku cechuje je szlachetny i ponadczasowy wygląd. To sprawia, że będą wyglądać świetnie w każdej aranżacji, a nasze wnętrza zyskają znacznie więcej elegancji. To sprawia, że osoby, które kupują meble na zamówienie Kraków, często decydują się na fronty drewniane. Do wyboru jest wiele rodzajów drzew, więc każdy bez problemu znajdzie takie, które będzie dostosowane do jego budżetu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to naturalny materiał, który może różnie reagować na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego należy dopilnować tego, aby drewno zostało odpowiednio zabezpieczone. Nie można też zapomnieć o odpowiednich środkach do czyszczenia i konserwacji. Dzięki temu drewniane meble będą wyglądać doskonale przez wiele lat.

Widok salonu z telewizorem

Płyta MDF – tańsza alternatywa drewna

Drewniane fronty nie są w budżecie każdego nabywcy. Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym sposobem jest wybór materiałów imitujących ten szlachetny materiał. Płyty MDF powstają ze zmielonego na pył drewna, które zostaje wzbogacone związkami organicznymi. Wyróżnia się ich dwa rodzaje. Płyty MDF lakierowane są odporne na wysokie temperatury oraz wilgoć, ale podatne na zarysowania. Możemy wybrać takie o błyszczącej powierzchni, ale matowa również jest możliwa do uzyskania. Z kolei fronty folią PCV znacznie częściej ulegają uszkodzeniom. Są o wiele mniej odporne na działanie wysokiej temperatury i wilgoć, a przez to mogą się odbarwiać oraz łuszczyć.

Eleganckie wnętrze: salon i jadalnia

Płyta fornirowa – doskonała imitacja drewna

Płyty fornirowe to kolejny materiał, który doskonale zastępuje drewno. Dlatego wiele osób, gdy kupuje meble na zamówienie, wybiera właśnie je. Wyglądają one zupełnie tak samo jak drewno i również potrzebują zabezpieczenia lakierem. W przeciwnym wypadku mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem czynników zewnętrznych. Wyróżnia się matowe lub połyskliwe płyty fornirowe, więc wybór można dostosować do swoich potrzeb. W ich przypadku wzór jest powtarzalny i możemy być pewni, że wygląd mebli pozostanie jednolity. Należy jednak pamiętać, że płyty fornirowe można bardzo łatwo uszkodzić. Dlatego trzeba o nie szczególnie dbać.