Zabudowa wnęk w aranżacji wnętrz – pomysły na ich zagospodarowanie

Wnęki w ścianach to prawdziwe wyzwanie aranżacyjne. Wiele osób ich nie znosi, ponieważ uważają, że znacznie ograniczają powierzchnię ich wymarzonego lokum. Jednak wnęki nie są takie straszne, jakby się mogło nam wydawać. Wystarczy tylko odpowiedni pomysł, a możemy z nich stworzyć naprawdę ciekawy element naszej aranżacji. Wówczas nasze lokum może stać się niepowtarzalne i będzie robić niesamowite wrażenie na gościach. Jak więc zagospodarować wnęki, aby stworzyć ciekawą aranżację?

Zabudowa wnęk w sypialni

Wnęki w sypialni pojawiają się bardzo często i bardzo utrudniają odpowiednią aranżację. Pierwszym pomysłem, który przychodzi do głowy, gdy chcemy je zagospodarować, to umieszczenie w nich szaf. To oczywiście doskonałe i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Możemy je stworzyć według indywidualnego projektu i dopasować do naszych potrzeb. Jednak co w sytuacji, gdy chcemy je wykorzystać w inny sposób? Jest wiele innych pomysłów, które sprawią, że wnęka przestanie być bezużyteczna.

Wnęka w sypialni doskonale sprawdzi się jako miejsce do spania. Można w niej umieścić łóżko, a nawet inne meble, np. szafkę lub stolik nocny. Należy pamiętać tylko, aby wszystko doskonale zaplanować i zmierzyć. Taki kącik sypialny pozwoli nam oszczędzić wiele miejsca w niewielkim pomieszczeniu. Kolejnym sposobem na wykorzystanie wnęki w sypialni jest stworzenie w niej domowego biura. To doskonałe rozwiązanie dla freelancerów oraz osób, które przynoszą część pracy do domu. Jeżeli nie dysponujemy dodatkowym pomieszczeniem, to wnęka jest doskonałym miejscem, aby oddzielić strefę odpoczynku od pracy. Możemy w niej umieścić biurko lub blat, a także różne szafki i półeczki. Wszystko zależy od naszych potrzeb i miejsca, którym dysponujemy. Najlepiej zdecydować się na indywidualny projekt zabudowy wnęki, aby mieć pewność, że zostanie właściwie wykorzystana. Nie możemy jednak zapominać o odpowiednim oświetleniu, które jest niezbędne do pracy przy komputerze i czytania.

Zabudowa wnęk w salonie

Zabudowa wnęk w salonie to priorytet w czasie jego aranżacji. W końcu większość osób chciałoby, aby to pomieszczenie było wyjątkowo duże. To właśnie tam odpoczywamy i przyjmujemy gości, a małe wymiary mogą nam utrudniać te czynności. Jak więc sobie poradzić z wnękami w salonie? Jest na kilka sposobów!

Lubisz czytać, ale nie masz, gdzie przechowywać swoich ulubionych książek? Wnęka w salonie to doskonałe miejsce na stworzenie domowej biblioteczki. Wystarczy tylko zaprojektować dopasowany do niej regał na półki i dołączyć sofę, a zyskamy świetny kącik do czytania. Wnęki w salonie mogą też służyć jako strefa wypoczynku. W tej sytuacji potrzebujemy dobrać do niej odpowiednie meble i przestanie być bezużyteczna. Jeżeli mamy salon otwarty na przedpokój, to właśnie we wnęce warto umieścić szafki na przechowywanie butów i odzieży wierzchniej. Możemy również urządzić w niej małą garderobę według indywidualnego projektu.