Szafy wnękowe w łazience – czy to dobry pomysł?

Szafy wnękowe w sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecięcym stały się już normą. Coraz częściej pojawiają się też w kuchni, nawet w salonie. A co z szafami wnękowymi w łazience? Czy to dobre rozwiązanie? Okazuje się, że tak! Co jednak warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na szafy wnękowe w łazience?

Szafa wnękowa w łazience – gdzie ją umieścić?

Szafy wnękowe cieszą się ogromną popularnością, ale w łazienkach pojawiają się niezwykle rzadko. Warto jednak pamiętać, że to świetne miejsce na przechowywanie różnych rzeczy, akcesoriów łazienkowych, a nawet ubrań. Dlatego dobrze się zastanowić nad tym rozwiązaniem. A gdzie konkretnie umieścić szafę wnękową w łazience? Jeżeli w tym pomieszczeniu występują różne wnęki, to odpowiedź jest oczywista. Jednak można się też zdecydować na inne rozwiązanie! Szafa wnękowa w łazience świetnie sprawdzi się również pod umywalką. Wystarczy tylko dobrze przemyśleć ich ułożenie, a zyskamy doskonałe miejsce do przechowywania rzeczy nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Jakie są zalety szaf wnękowych w łazience?

Zamontowanie szaf wnękowych w łazience niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim zwiększa wolną przestrzeń w tym pomieszczeniu. Dzięki temu nawet niewielkie łazienki staną się bardziej funkcjonalne i komfortowe. W szafach wnękowych najczęściej montuje się drzwi przesuwne, co sprawia, że w tym pomieszczeniu pojawia się jeszcze więcej miejsca. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku małych łazienek, w których często rezygnuje się szafki ze względu na brak miejsca na uchylenie drzwi czy wysunięcie szuflady. Dobrze zaprojektowane szafy wnękowe stają się doskonałym miejscem na przechowywanie ręczników, kosmetyków i chemii. To sprawi, że łatwiej nam będzie zapanować nad bałaganem w łazience i nie pojawią się problemy ze znalezieniem potrzebnych rzeczy. Każdy produkt będzie miał wyznaczone miejsce, a dostanie się do niego stanie się banalnie łatwe nawet w niewielkich pomieszczeniach.

O czym warto pamiętać przy wyborze szaf wnękowych do łazienki?

Nie możemy zapominać, że w łazienkach panują szczególne warunki. Niestety meble są bardziej narażone na zniszczenia ze względu na często panującą wilgoć. Niektórzy też mają skłonności do chlapania po całej łazience, a to również może negatywnie wpływać na stan i wygląd szafek. Dlatego warto wybierać odpowiedni materiał, aby temu zapobiec. Powinniśmy więc decydować się na szafy wnękowe wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Jednak nie ma powodu do obaw – wybór nadal jest duży! Najlepiej sprawdzą się płyta wykonana z przetworzonego drewna np. stolarska, wiórowa, MDF, HDF lub wykończona naturalnymi fornirami. Meble można też zabezpieczyć szczelnie nałożonym lakierem wysokiej klasy.